Jsou pro Vás tyto stránky užitečné? Podpořte jejich vývoj a provoz vložením jakékoliv částky na PayPal účet. DĚKUJEME!

Úřední deska
Poslední výsledky
Nic se nehraje
ligy | 18.Srpen 2015 | Redakce |

Derby Hradec - Pardubice neměl v neděli vítěze. Jak se rodil výsledek 1:1 v klubovém sestřihu.

Zobrazit v lightboxu

Utkání začalo od prvních minut ve velkém tempu a Pardubice si již ve 4. minutě vytvořily první slibnou příležitost, když se na levé straně objevil osamocený Fousek a brankář Ottmar musel vytáhnout jistý zákrok. O pár okamžiků později a opět hosté zahrozili z levé strany, tentokrát kapitán Jeřábek. Naštěstí Pavel Krmaš ve spolupráci s Ottmarem dobrou šanci zneškodnili.

V 15. minutě pak rozjásala ochozy akce Davida Vaněčka, který se nejprve efektně zbavil brankáře Frydrycha a poté elegantně uklidil míč do opuštěné branky, 1:0. Fotbalisté Pardubic se však s nepříznivým stavem nechtěli jen tak smířit a nadále podnikali nebezpečné protiútoky. Jako například ve 28. minutě, kdy se v ideální palebné pozici ocitl hostující Řezníček, ale naštěstí trefil pouze dobře hrajícího Krmaše.

V druhé části prvního poločasu byli Votroci lepším týmem, drželi míč na svých kopačkách a neustále se snažili o vstřelení další branky, nicméně žádné vyložené šance se diváci nedočkali. Ba naopak na druhé straně mohl udeřit rival a byl u toho opět agilní Jeřábek, ale jeho střela na zadní tyč nemířila přesně.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky se musel pořádně činit brankář Ottmar, na kterého letěl po standardní situaci z kopačky Kudrny těžký míč, ale jednatřicetiletý strážce hradecké svatyně vytáhl bravurní zákrok a kulatý nesmysl vyrazil. Hradečtí mohli v 55. minutě potvrdit svoje vedení, když se ve 100% šanci objevil unikající Igor Súkenník, avšak ten místo střely volil nahrávku, kterou obrana Pardubic bez větších problémů zneškodnila.

Neproměněná šance mrzela o to víc v 73. minutě, kdy po několika odražených balonech dostal dobrou přihrávku Kopřiva a propálil gólmana Ottmara, 1:1. Votroci se však nevzdávali a vrhli všechny síly do útoku. Z toho přišla možnost Pázlera, jenž se prosmýkl okolo dvou bránících hráčů a vypálil. Ovšem gólman Frydrych ukázal svoje kvality a svůj tým podržel.

Další spálenou šanci vidělo takřka čtyři tisíce diváků v samotném závěru, opět to byl střídající Honza Pázler, avšak gólman Frydrych byl na svém místě. Ještě v nastaveném čase unikl také Tomáš Malinský, přes několik hráčů se probojoval do pokutového území, bohužel tam čaroval pardubický brankář Luděk Frydrych. I proto východočeské derby vítěze nepoznalo a skončilo remízou 1:1.

FC Hradec Králové – FK Pardubice 1:1 (1:0)
Branky: 15. Vaněček - 73. Kopřiva. Rozhodčí: Machálek – Kubr, Černý. ŽK: 65. Vaněček - 43. Kopřiva. Počet diváků: 3792.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Mareš – Schwarz (70. Pázler), Černý – Súkenník (69. Malinský), Trubač (85. Zorvan), Vlkanova – Vaněček.
FK Pardubice: Frydrych – Šejvl, Kopřiva, Pospíšil, Kakrda – Kim (69. Fusek), Jeřábek, Řezníček, Kudrna (67. Valenta), Fousek (46. Pánek) – Fousek.